George Safford Parker obdržel svůj první patent na výrobu plnícíh per v roce 1889. V roce 1894 Parker patentoval svůj tvar "Lucky Curve" a v různých formách jej hojně využívali až do roku 1928.

Od 20. do 60. let minulého století, před vznikem kuličkového pera byl Parker častou jedničkou v celosvětových prodejích psacích potřeb. Továrny Parkerr byly zakládány v Asii, Severní a Jižní Americe a Evropě.

V 50. letech dvacátého století Parker představil zvláštní typ tužky, která jako náplň používala tekutý grafit. Bohužel pro Parkera, jiná konkurenční společnost stihla představit stejnou technologii o několik měsíců dříve a Parker tak od další výroby postupně upustil.

Rozsah zájmů společnosti Parker Pen Co. nesahal pouze do oblasti kancelářských potřeb, ale zasahovala také například do leteckého průmyslu. Zájem o letectví vznikl ze strany syna zakladatele Kennetha Parkera. Prvně vyrobeného komerčního letadla "Parker Duofold Fairchild" využíval Parker jako reklamního nástroje pro získání podejců per.